Przepraszamy - Awaria 

UWAGA !

Termin nadsyłania zdjęć upływa 29 lutego 2024

Regulamin konkursu  cz.1 cz.2         Karta zgłoszenia         Zgoda rodzica

WIZERUNEK PTTK WŚRÓD CZŁONKÓW ORGANIZACJI

 Ankieta dostępna jest TUTAJ > https://forms.gle/Pwaj7upN4c5vMcp99

Zgodnie z zarządzeniem 8/2023 Sekretarza Generalnego ZG PTTK od 01 stycznia 2024 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji członkowskiej.

20 grudnia 2023 roku w restauracji Radiowa odbyło się spotkanie wigilijne Oddziału Regionalnego PTTK Śląska Opolskiego w Opolu. Wzięli w nim udział członkowie komisji oddziałowych oraz wydelegowani przez koła i kluby działacze. W niezwykle uroczystej atmosferze prezes Lucjusz Bilik powitał zebranych dziękując im za dotychczasową prace na rzecz turystyki i krajoznawstwa. Miłym akcentem spotkania było wręczenie uczestnikom dyplomu gratulacyjnego oraz kalendarza na rok 2024 z wizerunkiem siedziby Oddziału - Domku Lodowego oraz drobnego gadżetu. Warto podkreślić, że w trakcie spotkania miało miejsce uroczyste wręczenie odznaki „50 lat w PTTK”, którą otrzymał Henryk Biela. Medalami Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK odznaczeni zostali Andrzej Gmiterek oraz Henryk Biela. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Po zakończeniu części oficjalnej był czas na złożenie sobie życzeń świąteczno – noworocznych i poczęstunek, podczas którego nie mogło zabraknąć tradycyjnych świątecznych potraw – między innymi barszczu, pierogów i kapusty oraz wielu innych.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z uroczystości - klik

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

odpoczynku od codziennego pośpiechu,

dużo radości i zdrowia.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

życzy

Zarząd Oddziału Regionalnego PTTK Śląska Opolskiego w Opolu

24 listopada 2023 roku odbyła się uroczysta gala podczas, której wręczono nagrody "Lwa opolskiej turystyki. Pomysł uhonorowania pasjonatów, wizjonerów i działaczy społecznych na niwie turystycznej i krajoznawczej jest nowy. Premierowa edycja związana jest z rocznicą 25-lecia województwa opolskiego i, jak wskazał Zbigniew Kubalańca, Wicemarszałek województwa, to najlepsza okazja do podziękowań tym, którzy rozwijali, dbali i działali w turystyce od dziesięcioleci. Jest nam niezwykle miło poinformować, że w kategorii działalność społeczna Lwem Opolskiej Turystyki został Lucjusz Bilik, wiceprezes Zarządu Głównego PTTK i prezes naszego Oddziału.
Wszystkim lauretom, zwłaszcza działaczom PTTK województwa opolskiego, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na polu turystyki i krajoznawstwa w regionie.

Zapraszamy do galerii

Zarząd Oddziału PTTK Śląska Opolskiego informuje Prezesów Kół i Klubów ,że w terminie do dnia 15.12.2023r.należy przesłać sprawozdania  TK-K ze stanu organizacyjnego oraz z działalności programowej za 2023 rok w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w formie papierowej w siedzibie Oddziału.

Druk TK-K do pobrania tutaj-klik

 

Uchwała nr 63/XX/2023 Zarządu Głównego PTTK z dnia 9 września 2023 r. 

w sprawie wysokości składki członkowskiej PTTK na rok 2024 oraz wpisowego do PTTK i opłaty za legitymacje PTTK w roku 2024 

Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 3, art. 14 pkt 5 oraz art. 51 ust. 5 Statutu PTTK Zarząd Główny uchwala, co następuje: 

§ 1

1. Ustala się wysokość składki obowiązującej członków zwyczajnych PTTK w 2024 roku w następujących wysokościach:

1) 84,00 zł dla osób opłacających składkę normalną za okres od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku,

2) 57,00 zł dla osób opłacających składkę ulgową za okres od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku,

3) 39,00 zł dla osób opłacających składkę ulgową młodzieżową za okres od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku,

2. Składka członkowska, o której mowa w § 1 ust. 1 wnoszona jest jednorazowo w macierzystym oddziale PTTK w terminie do 31 marca 2024 roku, bądź w momencie wstąpienia do Towarzystwa. 

3. Ustala się wysokość składki członkowskiej w 2024 roku dla członków wspierających PTTK na kwotę nie mniejszą niż 300,00 zł. 

§ 3

1. Uprawnieni do opłacania składki członkowskiej ulgowej, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt 2 są:

1) rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),

2) emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, 

3) kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,

4) bezrobotni,

5) osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

2. Uprawnieni do opłacania składki członkowskiej ulgowej młodzieżowej, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt 3 są:

1) opiekunowie szkolnych kół PTTK,

2) osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

3) młodzież szkolna i studenci – do ukończenia 26 roku życia. 

Podkategorie

dla orso