30 URODZINY OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO KONKURSU KRAJOZNAWCZEGO„POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
14.06.2023r. poznaliśmy wyniki już 30-stego konkursu pn. Poznajemy Ojcowiznę, którego celem jest propagowanie historii i kultury regionu oraz języka ojczystego. Także w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, uroczyste podsumowanie odbyło się w Restauracji Cztery Pory Roku, która mieści się w budynku Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.
Na tegorocznym spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Romana Stęporowskiego, Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki z Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który pogratulował laureatom i podziękował za wkład, jaki włożyli w wykonanie swoich prac. Całej uroczystości przewodniczył kol. Lucjusz Bilik, Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W organizację zaangażowali się także Wilhelma Barańska, Urszula Metelska, Bożena Morawska i Józef Hupka.
Całą galę zwieńczył pyszny poczęstunek, podczas którego uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli wymienić się doświadczeniami, a także podziwiać swoje prace. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzej Buła
Autor: Magdalena Swobodzian

Zapraszamy do galerii